PRŮLOM! Vláda zrušila hanebný a ve světě unikátní zákaz vycestovat vlastním občanům. Využijete této možnosti a navštívíte třeba Vídeň?  " Po zrušení zákazu volného pohybu osob bude možné opět cestovat do zahraničí, dosud to bylo až na výjimky zakázáno. Podle Vojtěcha přitom budou platit stejná pravidla jako pro pohyb po Česku. „Pokud se člověk vrací, tak buď musí být covid negativní prokázaným testem, nebo musí absolvovat čtrnáctidenní karanténu, “ uvedl Vojtěch. Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_aug" Snad v tomto vlákně budou dobré zprávy rychle přibývat :-)  .

UVOLŇOVÁNÍ restrikcí a cesta k normálu

Založil ve fóru Co se nevešlo

vzor nevzor, momentalne to u sikmacov funguje lepsie nez u nas.

0 Citovat

eremi, opravdu jen vyjimencne co -))  a irsky socialni system nech na pokoji ,popve jsem tu priletel v 2001  a od te doby  jsem tu odpracoval  mnoho let  a je mozne ,ze budu muset jeste nejakou praci prijmout nez mi daji penzi   a ze se neco moc zmeni u Ryanairu neni pravdepodobne  i kdyz  by odrovnali konkurenci  , napriklad  primy let mezi  Dublinem a Prahou  provozovaly  3 spolecnosti   a pak uz jen dve  a nyni uz jen Ryanair a ted zadna .,nemyslim ,ze az se to obnovi  ,ze  budou ceny na  urovni  roku 2001  kdy lenky staly  jak pise tonic 100-200 euro jedna cesta 

Nebo jsem si vzpomel na let  s CR  po Novem roce  v tom roce jak zkrachoval skyeurope . tehdy jsem potreboval  do Dublinu a nic  rozumneho nebylo  cenove .. tak jsem letel z Brna do Barcelony Giriony za 5 euro  pak do Billindu  za dalsich 5 euro a pak do Dublinu za  dalsich  5 euro .. a to nebyla zadna konkurence ani Coronavirus  Proste FR je pro nemajetne a pritom kvalita  super  a jeste se da vydelat na kompenzacich   

A jinak takovou hitparadu jakou predvedl Ryanair letos mel malokdo ..zrovna tenhle tyden  jsem prehodil  lety kvuli toho opatreni  co budou  od 9.11.  a rozhodne jsem na  tom neprodelal 

0 Citovat

Nedavam za vzor Cinu ako cely system ale to ako sa popasovali s tym na jar aj ked pravda ze ktovie kde boli tie realne cisla. No ale ved su tam aj ine priklady z inych krajin, kde nie je diktatura.

0 Citovat

No vzhledem k EU semaforu a většinou dvojitému testování se vrací do hry země mimo EU, u kterých je potřeba "jen" jeden test při návratu. Já to asi stejně déle než do Vánoc nevydržím, tak doufám v co největší seznam těch zemí s "jedno-testem" :D 

0 Citovat

Prý lockdown.... Když máme premiéra businessmana tak asi těžko.... Přece nezavře svoje podniky.... A ono ten úplný lockdown ani udělat nejde. Když by to ohlásili předem, tak by nastalo nákupní šílenství a když by to udělali z hodiny na hodinu, tak co by jedli ti co nemají doma zásoby? Logisticky by to nešlo, zásobovat každého občana... A kdyby řekli ozvěte se jen vy kteří nemáte zásoby, tak by stejně všichni tvrdili, že nemají. Forota je forota :-)

0 Citovat

@Jaroslav: Ten úplný lockdown vypadá trochu jinak než píšeš. Stačí se podívat na Izrael. Obchody s potravinami a lékárny jsou otevřeny, ale člověk musí jít do toho nejbližšího bydlišti. Další možností je omezení počtu lidí, co může v takovém obchodě být podle m2. Což už jsem v pár obchodech viděl i dnes. Dalším krokem je, že poté začne stát vypínat některé sektory průmyslu, popřípadě celé ekonomiky. Nejsem toho zastáncem, ale obchody s potravinami opravdu nikdo nikdy nezavře a to i kdyby premiér nevlastnil Penam, Kostelecký uzeniny, atd.

0 Citovat

Jarda napsal(a):

@Jaroslav: Ten úplný lockdown vypadá trochu jinak než píšeš. Stačí se podívat na Izrael. Obchody s potravinami a lékárny jsou otevřeny, ale člověk musí jít do toho nejbližšího bydlišti. Další možností je omezení počtu lidí, co může v takovém obchodě být podle m2. Což už jsem v pár obchodech viděl i dnes. Dalším krokem je, že poté začne stát vypínat některé sektory průmyslu, popřípadě celé ekonomiky. Nejsem toho zastáncem, ale obchody s potravinami opravdu nikdo nikdy nezavře a to i kdyby premiér nevlastnil Penam, Kostelecký uzeniny, atd.

No asi by to bylo nejrozumnější tak jak píšeš. Možná by to ve výsledku opravdu stálo méně, než když se to teď bude táhnout jak smrad a zatím bez nějakého významnějšího vysledku...

0 Citovat

Ahoj, vzhledem k posledním statistikám už by tu mohl být někdo, kdo má osobní zkušenost :-), tak mi nedá se nezeptat.
S ohledem na to, jak semafor zčervenal a skoro všude jsou povinné negativní testy - má někdo zkušenost s pokusem předložit starý pozitivní; tj. v podstatě doklad o nenakažlivosti? Myslím tím, pokud už jsem COV nedávno prodělala, podle obecných předpokladů bych měla být alespoň několik týdnů imunní. Takže v mém případě vůbec nedává smysl platit za další test, protože výsledek by měl být předem jasný...
Nezkoušel se už někdo o tomhle dohadovat?
Samozřejmě si test v případě cesty udělám, lepší tahle investice než se nenechat pustit do letadla, ale nedává mi to v tuhle chvíli moc smysl...

0 Citovat

@Jaroslav: No podle včerejších a dnešních předběžných čísel se to fakt potáhne až do Vánoc. A to oproti zbytku Evropy máme zavřené školy a až do víkendu nejede profesionální sport. Takže na to nejspíš lidé opravdu serou.

0 Citovat

Martina napsal(a):

Ahoj, vzhledem k posledním statistikám už by tu mohl být někdo, kdo má osobní zkušenost :-), tak mi nedá se nezeptat.
S ohledem na to, jak semafor zčervenal a skoro všude jsou povinné negativní testy - má někdo zkušenost s pokusem předložit starý pozitivní; tj. v podstatě doklad o nenakažlivosti? Myslím tím, pokud už jsem COV nedávno prodělala, podle obecných předpokladů bych měla být alespoň několik týdnů imunní. Takže v mém případě vůbec nedává smysl platit za další test, protože výsledek by měl být předem jasný...
Nezkoušel se už někdo o tomhle dohadovat?
Samozřejmě si test v případě cesty udělám, lepší tahle investice než se nenechat pustit do letadla, ale nedává mi to v tuhle chvíli moc smysl...

V tom je ale trošku problém, že jsi sice teď nějakou dobu imunní, ale stále můžeš mít po tu dobu false positive test. U kamaráda dělají pravidelné testy v práci (OKD). Při posledním byl pozitivní - na deset dnů byl doma a pak bez jakýchkoliv nových testů hned na šichtu. Teď ho tři měsíce nebudou testovat jednak proto, že má po nějakou dobu imunitu, ale hlavně taky, protože po prodělané nemoci by test mohl vyjít stále pozitivní, tím pádem se u něj jakékoliv cestování ven docela komplikuje.

 

0 Citovat

  FB MZV - Bavorsko   

Od pondělí 9. listopadu ruší Bavorsko pro občany ČR výjimku pro cestování s negativním testem. Nově bude povinná 10denní karanténa, kterou lze po 5 dnech ukončit negativním testem. Výjimky: tranzit, mezinárodní doprava, malý příhraniční styk, návštěva nejbližší rodiny či střídavá péče o dítě. Pravidla pro pendlery zůstávají stejná - pravidelné testování.  

 

Ale překvapil mě ten - "malý příhraniční styk"  - to je jako fráze, jak to někdo může obejít, nebo je to přesně definováno ?

0 Citovat

Petr napsal(a):

Ale překvapil mě ten - "malý příhraniční styk"  - to je jako fráze, jak to někdo může obejít, nebo je to přesně definováno ?

To je takový Strassenstrich, akorát v pohraničí.

0 Citovat

Zpravidla to bývá určitá vzdálenost od hranic, 15, 20 nebo třeba 40 km. Případně komplet území všech okresů jež jsou na hranici. Zkrátka Zwiesel bude v pohodě, v Mnichově už budeš mít problém. :-D

Jako tohle je určený zejména pro český nakupující, kterým stačí nejbližší město se supermarketem a pak pro pendlery, kteří taky z velké většiny pracují někde blízko hranic. 

0 Citovat

A co treba Berlin  ? Prilet bez testu na to nove letiste,  pujde prejezd na nadrazi a odjezd vlakem do CR ? Melo by to pak jit bez vyplnovani  formulare  a bez testu ? Jako tranzit ? Asi ne co ?  I kdyz Nemecko je oranzove tak  ten vstup do Nemecka asi neprojde 

0 Citovat

Zitra (v nedeli) pozde vecer priletam z Portugalska do Berlina. V pondeli brzo rano pak jedu vlakem do CR. Doufam, ze Nemci po mne chtit test kvuli priletu z Portugalska chtit nebudou... A pokud ano, budu argumentovat tranzitem do CR (jizdenku mam). V takovem pripade by asi nebylo logicke, aby po mne Nemci test chteli. Tak doufam, ze vse bude v pohode...

0 Citovat

Dej vedet jak to dopadlo  , tranzit je diskutabilni  a jak je na tom ted Portugalsko , kdyz je na mape  cevene , tak by te vlastne nemeli v Portugalsku pustit do letadla bez testu a pokud projdes  tak  pak v Nemecku na sve uzemi  .. tranzit by mohl byt pokdu by jsi z Berlina do  CR odletel  .. Kdovi  jak dlouho bude  fungovat jeste ta Viden  s timhle vlakovym presunem  A samorejme  v CR te mohou kontrolovat odkud jedes  Portugalsko by jsi musel zaprit  Rekl bych ,ze Portugalci to spis resit nebudou a Nemci se  asi na to taky  vykaslou takhle rano.  ale nespolehal bych uplne . Prave takto jsem o tom premyslel z  Irska  ..Dublin- Berlin  a pak  vlak  

Tech nelogickych veci je na tom novem semaforu  plno   ... -((

0 Citovat

Má někdo představu, jak se bude řešit dlouhodobý pobyt? Odletím třeba na Kanáry s čerstvým negativním testem, ubytuji se, za 14 dní se budu chtít/muset přestěhovat jinam, nový ubytovatel taky po mně bude chtít test, ale ten už bude prošlý... co s tím?

0 Citovat

To je přece nesmysl takto nad tím uvažovat. Pokud už jsi v dané zemi a splnil jsi podmínky vstupu, tak už se přeci nepotřebuješ znova prokazovat. Stále budeš mít u sebe to staré potvrzení, že v době vstupu do země jsi měl negativní test ne starší než 72 hodin.

0 Citovat

To bych urcite takhle netvrdil .vsechno je to postaveno na kseftu ,staci se podivat s cim prisli na Mauriciu  nebo v Thajsku  s prodejem dlouhodobych viz   a Spanelsko v tom nebude jine .. Na Azorech taky  musi byt test behem pobytu.. dokonce po par dnech 

Kanary maji svuj semafor hodil jsem ho na  spanelske vlakno 

0 Citovat

Jasně, na Azorech byly (jsou) potřeba vícenásobné testy, ale to přece nesouvisí se změnou ubytování. 

0 Citovat

Kdyby ten test kontrolovali jen na letišti, tak souhlasím a neřeším. Jenže na Kanárech ho mají vyžadovat všichni ubytovatelé při nástupu na ubytování. A tady si nejsem jistý, jestli jim bude stačit třeba měsíc starý test... 

0 Citovat

No dobře, ale tím se myslí snad první ubytování po příjezdu do země. Předpokládám, že se to také netýká místních lidí, kteří by se chtěli ubytovat v hotelu.

0 Citovat

Už jsem to dohledal:

"Obyvatelé Kanárských ostrovů nemusí předložit test, pokud prokáží, že během posledních 15 dnů neopustili Kanárské ostrovy a nemají žádné příznaky. To platí i pro turisty, kteří jsou na ostrovech déle než 15 dní a kteří například cestují mezi ostrovy a nebo na jednom z ostrovů mění ubytování. Musí ale předložit původní test a doložit, kdy přiletěli na ostrovy (letenka). "

0 Citovat

DimikUK napsal(a):

A jak dokazes ze to druhe ubytovani neni z jejich pohledu tvoje prvni? Urcite za to jsou mastne pokuty a radeji ti ubytko zrusi nez aby to riskovali

A ukázat letenku je takový problém?

0 Citovat

No mikire, ty mi davas. Ze by me zitra nepustili Portugalci na palubu letadla do Berlina, to me ani ve snu nenapadlo, ted z toho budu mit dnesni noc divoky spani... To jako nekdo na letisti pred nastupem kontroluje testy? Jeste chapu a malinko mam obavy, ze mohou delat problemy Nemci pri priletu, ale abych z Portugalska vubec ani neodletel, to snad ne...

0